• Aktualności

    • WYJĄTKOWY SPEKTAKL NA INAUGURACJĘ JUBILEUSZU SZKOŁY!
     • WYJĄTKOWY SPEKTAKL NA INAUGURACJĘ JUBILEUSZU SZKOŁY!

     • 20.09.2018
     •     Miło mi poinformować, że z inicjatywy naszej absolwentki, Pani Barbary Kuczewskiej (matura 1975) oraz jej męża, Waldemara Niklińskiego, od lat mieszkających w USA, na scenie Grajewskiego Centrum Kultury zostanie zaprezentowany spektakl autorstwa Kazimierza Brauna „Promieniowanie - Rzecz o Marii Skłodowskiej-Curie”, przygotowany  przez Salon Muzyki, Poezji i Teatru z Toronto.

          Akcja sztuki rozgrywa się pod koniec życia noblistki, w sanatorium we francuskich Alpach, na tarasie z widokiem na góry. W dialogach z Ewą, swoją córką – dziennikarką, Maria Skłodowska-Curie ujawnia ogrom przeżyć, zarówno jako osoby prywatnej, jak i pasjonata nauki. W czasie szczerej rozmowy Ewa  dowiaduje  się  prawdy o matce. Kilka wielkich monologów, w których Maria wspomina śmierć swojej matki, decyzję wyjazdu za granicę, studiów w Paryżu, przybliża sylwetkę kobiety i naukowca.

          Spektakl z powodzeniem prezentowano już po obu stronach Atlantyku – w wielu miastach Kanady i USA oraz w Europie Zachodniej (Francja, Portugalia), a w Polsce gościł na deskach słynnych teatrów, m.in. w Warszawie  i w Krakowie.

          Na scenie zobaczymy dwie aktorki. W rolę słyn-nej noblistki wciela się Maria Nowotarska, artystka związana w latach 1957-1990 z Teatrem im Juliusza Słowackiego w Krakowie, która je-szcze przed wyjazdem w 1990 roku do Kanady zapadła w pamięć polskich widzów rolami w takich filmach jak „Kopernik”, „Nad Niemnem” czy „Między ustami a brzegiem pucharu”. Rolę Ewy gra córka Marii Nowotarskiej, także aktorka, a na co dzień dziennikarka telewizji OMNI TV w Toronto – Agata Pilitowska.

      Spektakl, który odbędzie się we wtorek, 9 października 2018 roku o godz. 18.00, zainauguruje obchody 100–lecia istnienia Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Grajewie. Choćby z tego powodu  na widowni nie powinno zabraknąć uczniów, nauczycieli oraz licznych absolwentów tej szkoły.

      Wstęp wolny!

      Serdecznie zapraszamy miłośników sztuki teatralnej najwyższych lotów i sympatyków naszej szkoły!

    • „Narodowe Czytanie” w Grajewie
     • „Narodowe Czytanie” w Grajewie

     • 20.09.2018
     •       7 września 2018 roku Grajewskie Centrum Kultury zorganizowało „Narodowe Czytanie” znakomitej powieści Stefana Żeromskiego „Przedwiośnie”. Drugoklasiści klasy „C”, niezasypiający gruszek w popiele, wzięli udział w tym wielkim narodowym wydarzeniu, którego konferansjerem był znakomity artysta kabaretowy, autor tekstów piosenek, dziennikarz i poeta – Artur Andrus.

              Młodzież z wielką uwagą wsłuchiwała się w wartką opowieść o życiu Cezarego Baryki, bohatera literackiego zmagającego się z trudami ludzkiej egzystencji, poszukującego ładu w świecie zewnętrznym, ale też wewnętrznym. Nasze serca i umysły – nie wiedzieć kiedy – znalazły się w niewoli artystycznego języka autora „Przedwiośnia”. Ale jakże to miła i fascynująca niewola! Labirynt leksykalny, kaskada składniowa, ornamentyka frazeologiczna, półuśmiech ironii wciągały nas coraz bardziej w literackie uniwersum – krainę odsłaniającą przed człowiekiem praźródło dające mu zrozumienie własnego losu. I choć jeszcze nie czytaliśmy tekstu Żeromskiego, to wiemy, że stanie się to niebawem.

                                                                                                                 Kinga Glińska kl. 2C

    • Lochy - 20.09.2018
     • Lochy - 20.09.2018

     • 18.09.2018
     • Powrót lochów!

      Powrót lochów!

      Już w najbliższy czwartek, 20 września powracamy z większymi siłami! Zapewniamy dobrą zabawę i niezapomniane wrażenia! Mamy też dla Was ciekawą propozycję, otóż w tym roku zagra dla Was dwóch producentów z naszego miasta: ZLATAN oraz megot!

      Start: 19:00, czekamy na Was!

      Impreza odbędzie się w I LO im. Mikołaja Kopernika, ul. Mickiewicza 3, czas przewidziany 19.00-21.00, wstęp płatny 2 zł, osoby spoza szkoły za okazaniem legitymacji.

    • Liczba wizyt

     liczba odwiedzin: 28169