• Wielka Brytania - Reepham - marzec 2017

• W dniach 19-25 marca 2017r. odbył się kolejny wyjazd, tym razem do Anglii do miejscowości Reepham koło Norwich.

Wzięło w nim udział czworo uczniów naszego LO: Kamila Kiełczewska (kl. IId), Natalia Sokołowska (kl. IIIb), Agata Kosielska (kl. IIIb) i Daniel Zolnik (kl. IIb)  wraz  z nauczycielkami - Panią Urszulą Partyką i Panią Małgorzatą Żurawską. Przypominamy, iż w projekcie pod hasłem "Move your Body and Mind - Healthy Lifestyle for Adolescents" oprócz nas, biorą udział szkoły z Bułgarii, Rumunii, Hiszpani, Turcji, Francji, Łotwy i Wielkiej Brytanii. Gospodarze ze szkoły High School & College in Reepham zapewnili przyjezdnym wiele atrakcji poświęconych m.in. podniesieniu świadomości młodzieży na temat zdrowego trybu życia. Angielscy partnerzy przyjęli nas niezwykle gościnnie i serdecznie.

Pierwszego dnia wszyscy uczestnicy zwiedzili placówkę szkoły, brali udział w lekcjach matematyki, czy języka hiszpańskiego, a także poznawali się wzajemnie podczas zabaw integracyjnych. We wtorek uczniowie spotkali się z psychologiem, który poruszał problemy dotyczące dorastania i relacji międzyludzkich, wzięli również udział w wykładzie na temat mindfulness, czyli skupiania się na bieżącej chwili oraz doceniania obecnej sytuacji. Młodzież miała również okazję nauki gry w Rugby.

Następnego dnia przeprowadzone zostały zajęcia yogi, następnie grupa projektowa wybrała się do Cromer nad Morzem Północnym, gdzie spróbowała popularnej tam atrakcji - łowienia krabów.

W czwartek przesympatyczne małżeństwo z pięćdziesięcioletnim stażem podzieliło się z nastolatkami swoim doświadczeniem życiowym, opowiedziało, jakie cechy pozwoliły im przeżyć ze sobą tak wiele wspaniałych lat. Uczestnicy projektu odbyli również spotkania z przedstawicielami grup wsparcia seniorów oraz osób chorych, a także udali się na zwiedzanie miasta Norwich.

Ostatni wieczór w Reepham młodzież spędziła na oglądaniu gwiazd w szkolnym obserwatorium astronomicznym. Piątek był poświęcony zwiedzaniu stolicy Anglii - Londynu. Uczestnicy projektu zwiedzili Borough Market, Muzeum Historii Naturalnej oraz największe atrakcje Westminister, takie jak Big Ben, Trafalgar Square, czy Piccadily Circus.

Wyjazd uznajemy za niezwykle udany, pełen wrażeń i gwarantujący wiele wspomnień. Udoskonaliliśmy swoje umiejętności językowe, poszerzyliśmy swoją wiedzę na temat zdrowego trybu życia, a także zawarliśmy wielokulturowe przyjaźnie.

Agata Kosielska