• Statuetka "Laur Kopernika" przyznawana jest Przyjaciołom Szkoły, którzy przyczynili się do promowania szkoły, a ich działaność wniosła duży wkład w jej rozwój.

Pomysłodawcą tego projektu w roku 2010 był dyrektor szkoły Grzegorz Curyło.

Statuetki "Laur Kopernika" zaprojektował i wykonuje Karol Ostrowski - Zakład Szyldów i Reklam w Grajewie.

• STATUETKA „LAUR KOPERNIKA”

• STATUETKĘ

„LAUR  KOPERNIKA”

W KATEGORII „PRZYJACIEL SZKOŁY” OTRZYMALI:

Rok 2019

Grzegorz Gardocki - Przewodniczący Rady Powiatu Grajewskiego.

Marek Mołczanowski Pracownik GCK, wielokrotnie współpracujący ze szkołą w zakresie oświetlenia i nagłośnienia szkolnych uroczystości.

Rok 2018

Barbara Ciszewska - Dyrektor SP 2 w Grajewie, wielokrotnie życzliwie wspóracująca ze szkołą.

Tomasz Cebeliński Przwodniczący Komitetu Rodzicielskiego.

Rok 2017

Bogumiła Kierznowska - Prezes Zarządu Oddziału ZNP w Grajewie.

Mirosław Mielczarek - Były Kierownik Kształcenia Praktycznego, Prezes PUK Sp. z o.o. w Grajewie. współpracujący ze szkołą w zakresie utrzymania porządku.

Radosław Zolnik Prezes PEC Sp. z o.o. w Grajewie, współpracujący ze szkołą w zakresie wykraczającym poza działaność statutową spółki.

Rok 2016

Eulalia Haponik - Właścicielka  Księgrni "ALFA", sponsor.

Zygmunt Kruszyński - Starosta Grajewski.

Marta Wróblewska Prezes Fundacji "Pokaż Język" finansującej stypendia dla uczniów.

Rok 2015

Urszula Mazurek - Przewodnicząca Komitetu Rodzicielskiego.

Marek Wojciechowski - Właściciel firmy "Bona".

Rok 2014

Alicja Brzostowska - Dyrektor PKO BP Oddział w Grajewie.

Edward Doleziński - Wicedyrektor w latach 2003-2014, trener mistrz ow i mistrzyń Polski w zawodach "Sprawni jak żołnierze".

Maria Jasińska - Skarbnik Powiatu Grajewskiego.

dr Krzysztof Sychowicz - IPN Oddział w Białymstoku, prelegent podczas otwarcia w szkole szeregu wystaw historycznych.

dr Waldemar Franciszek Wilczewski - Naczelnik Wydziału IPN w Białymstoku, współorganizator w szkole wystaw historycznych.

Rok 2013

Tomasz Dudziński - Dyrektor Grajewskiej Izby Historycznej, współpracujący ze szkołą w zakresie organizacji wystaw historycznych..

Bogdan Dyjuk - Dyrektor ACE Augustów, lidera projektu "ARCHIMEDES".

Dariusz Latarowski - Członek Zarządu Powiatu Grajewskiego.

Walenty Michalak - Absolwent szkoły, wielokrotny darczyńca.

Joanna Michałowska - Zastępca Dyrektora ACE Augustów, lidera projektu „ARCHIMEDES”.

Waldemar Remfeld - Członek Zarządu Powiatu Grajewskiego.

Krzysztof Waszkiewicz - Dyrektor szkoły w latach 1999-2002; Burmistrz Grajewa w latach 2002-2010.

Rok 2012

prof. dr. hab. Jerzy Marian Kopania - Rektor WSAP Białystok.

prof. dr. hab. Jarosław Ławski (UwB) - Wykładowca podczas trzech edycji wieczorku poetyckiego „Ocalić od zapomnienia”.

ks. pr. dr Czesław Oleksy - Proboszcz par. pw. Trójcy Przenajświętszej, organizator katechezy w szkole.

Krzysztof Poboży - Przewodniczący Komitetu Rodzicielskiego.

Władysław Radzio - Właściciel hurtowni „RAJ”, sponsor szkoły.

Alicja Rutkowska - Wicestarosta Grajewski.

Rok 2011

Jarosław Augustowski - Starosta Grajewski.

Stanisław Kossakowski - Przewodniczący Rady Powiatu Grajewskiego.