• Sportowe

• 2018 / 2019

• lokalny

• Weronika Żmijewska, Kinga Glińska, Patrycja Chilińska, Julia Styczyńska, Agnieszka Konecko

• I miejsce ex aequo
            • Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Zbigniewa Herberta Rozmyślania Pana Cogito · lokalny · 2018 / 2019
            • 22 listopada 2018 roku w Grajewskim Centrum Kultury odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Zbigniewa Herberta Rozmyślania Pana Cogito zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Grajewie. Nasze liceum reprezentowały uczennice – Weronika Żmijewska (1a), Kinga Glińska (2c), Patrycja Chilińska (3c), Agnieszka Konecko (3c) i Julia Styczyńska (3c). Każda z nich, rozumiejąc wartość artystyczną utworu Herberta, zaprezentowała interpretację tekstu poetyckiego poruszającą intelekt, wyobraźnię i emocje odbiorców. Młode Artystki, zgodnie z zasadami poprawnej wymowy, czystości dykcji i emisji głosu jako najważniejszego instrumentu wykonawczego, opowiadały o uczuciach, wartościach, nonkonformizmie, odwadze, pięknie, o czytaniu i wędrówce egzystencjalnej. Weronika mówiąca o intymnej więzi wnuka z „przenajświętszą babcią” (Babcia), Kinga prezentująca podróż do krainy literatury (Podróż do Krakowa), Patrycja rozprawiająca o zachowaniu niezależności i wolności ducha (Przesłanie Pana Cogito), Agnieszka wspominająca szlachetnego i mądrego nauczyciela pełnego pasji (Pan od przyrody) i Julka zastanawiająca się nad znaczeniem estetyki w życiu człowieka (Potęga smaku), oczarowały jury wyczuciem frazy, sztuką prezentacji, opowieścią-deklamacją.
              Niecodzienny werdykt jurorów:
              I miejsce ex aequo – Weronika Żmijewska, Kinga Glińska, Patrycja Chilińska, Julia Styczyńska, Agnieszka Konecko
              dowodzi wielkiego talentu krasomówczego naszych Laureatek, które w tym roku szkolnym wzięły już udział w 3 konkursach recytatorskich różnego typu, zajmując zaszczytne pierwsze, drugie czy trzecie miejsce bądź otrzymując wyróżnienie (IV Powiatowy Konkurs Poezji Patriotycznej „Tu nasze miejsce, tu nasz kraj”; Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Zbigniewa Herberta).
              Chyląc czoło przed Waszymi zdolnościami oratorskimi, jednocześnie dziękuję za owocną współpracę.

• Laura Hasratyan 1B

• pierwsze
            • Eliminacje powiatowe Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o HIV/AIDS · lokalny · 2018 / 2019
            • Osoby te zakwalifikowały się do udziału w etapie wojewódzkim Olimpiady Wiedzy o HIV/AIDS
            • Dominika Kozłowska 3C

• drugie
            • Milena Gutowska 1C

• trzecie
            • Patrycja Chilińska 3C

• pierwsze
            • Mistrzynie sztuki żywego słowa
              8 listopada 2018 roku uczennica klasy 1A – Weronika Żmijewska oraz uczennice klasy 3C – Patrycja Chilińska i Julia Styczyńska uczestniczyły w IV Powiatowym Konkursie Poezji Patriotycznej „Tu nasze miejsce, tu nasz kraj”, godnie reprezentując naszą szkołę.
              Laureatki konkursurecytowały następujące teksty: fragment „Kwiatów polskich” Juliana Tuwima, „Mazowsze” i „Trzeba umieć ludzi pokochać” Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, składając hołd Ojczyźnie w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wydobywając z dzieł walory dźwiękowo-brzmieniowe, uniwersalne wartości oraz jakości artystyczno-estetyczne, umiejętnie połączyły je ze światem indywidualnych emocji. Prawidłowa dykcja, właściwa intonacja, piękna barwa głosu, akcent, frazowanie oraz pauza artystyczna i logiczna zachwyciły jurorów konkursu, którzy nagrodzili nasze uzdolnione Licealistki.
              Z całego serca gratuluję Patrycji, Weronice i Julce. Jestem z Was bardzo dumna!
              Dziękuję, że inkrustujecie swoim talentem, zdolnościami i umiejętnościami także moją szkolną rzeczywistość polonistki.

• Weronika Żmijewska 1A

• drugie