• Projekt "Do słuchania"

• Autorski Projekt Edukacyjny „Do słuchania”

W dniach  28 – 30 III 2017 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w II części innowacyjnego Projektu Edukacyjnego  o nazwie Projekt „do słuchania”.

Przez 3 dni na korytarzu przy pracowniach polonistycznych działało szkolne kino. Uczniowie prezentowali w ramach tej formy aktywności przygotowane przez siebie teledyski inspirowane tekstami poetyckimi. Miały też miejsce dwa happeningi popularyzujące czytanie poezji: „Drzewa otulone poezją” i „Zaproszenie do słuchania i śpiewania”.

Aby ośmielić uczniów do prezentowania swoich umiejętności wokalnych oraz oswajać z występami scenicznymi, zaprezentował się kabaret „Słuchajta” oraz odbyło się szkolne karaoke „Śpiewać każdy może” .

Mając na uwadze rozwijanie kompetencji czytelniczych oraz upowszechnienie czytelnictwa wśród młodzieży, zaproponowano społeczności szkolnej czytanie i słuchanie powieści science fiction „Władca Pierścieni” J.R. R. Tolkiena z udziałem uczniów i nauczycieli.

Imprezie towarzyszyła wystawa prac plastycznych inspirowanych poezją pt. „Poezja w rysunku zaklęta”.

Projekt zwieńczył wieczór poezji śpiewanej „Bardowie”, którego pomysł narodził się po przyznaniu Bobowi Dylanowi literackiej Nagrody Nobla.

Celem Projektu było wdrażanie uczniów do czytania i słuchania poezji, rozwijanie pasji i zainteresowań, wyzwalanie wyobraźni, pobudzanie kreatywności oraz budowanie wspólnotowości- integrowanie środowiska szkolnego ze społecznością lokalną.

Autorki Projektu:

Beata Lachowicz i Barbara Aleksandrowicz