• Wydarzenia

• Jak skorzystać ze środków unijnych?

23.11.2018 11:50
        SPOTKANIE Z PANIĄ ANNĄ BEDNARKO

W dniu 15.11.2018 roku gościliśmy w naszej placówce p. Annę Bednarko, pracownika Ochotniczego Hufca Pracy w Grajewie. Podczas spotkania młodzież uzyskała cenne informacje dotyczące realizacji różnego rodzaju form unijnych projektów. Szczególnie zainteresowani byli nasi pełnoletni wychowankowie, którzy bezpłatnie mogą korzystać z różnych form zdobycia nowych umiejętności, np. kursu prawa jazdy. Ważną rzeczą jest możliwość uzyskania informacji o mo-żliwości dalszej drogi kształcenia – zdobycia zawodu czy podjęcia studiów.

Spotkanie uświadomiło naszym wychowankom jak ważne jest pozyskanie wie-dzy dotyczącej możliwości dotarcia do odpowiedniego źródła informacji.

Małgorzata Chojnowska

• JESIENNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ

12.11.2018 13:24
        W dniu 23 października 2018 roku, odbył się Jesienny Internacki Turniej Piłki Siatkowej.

Udział w nim wzięły drużyny mieszane dziewcząt i chłopców w składach:

DRUŻYNA  Jakuba Gadzińskiego :       DRUŻYNA    Szymona Gosiewskiego :

Daria Zielińska                                        Bartosz Modzelewski

Radosław Markowski                              Karolina Szczubełek

Zuzanna Truszkowska                             Joanna Laszczkowska

Mateusz Orłowski                                    Michał Barwikowski

Wygrała drużyna Szymona.  Gratulujemy !!!!

• Spotkanie ze sztuką

12.11.2018 13:19
        W dniu 09.10.2018r młodzież internatu miała przyjemność uczestniczyć w inauguracji obchodów 100-lecia istnienia Liceum Ogólnokształcącego imienia Mikołaja Kopernika w Grajewie.

Z inicjatywy absolwentki szkoły P. Barbary Kuczewskiej (matura 1975) oraz jej męża P. Waldemara Niklińskiego na scenie Grajewskiego Centrum Kultury został zaprezentowany spektakl autorstwa Kazimierza Brauna „Promieniowanie – rzecz o Marii Skłodowskiej-Curie”, przygotowany przez Salon Muzyki, Poezji i Teatru z Toronto.  Spektakl prezentowano w wielu miastach Kanady, USA, Europie Zachodniej oraznw Krakowie i w Warszawie. Na scenie młodzież obejrzała dwie znamienite aktorki (Marię Nowotarską oraz Agatę Pilitowską), które w doskonały sposób przybliżyły postać Marii Skłodowskiej- Curie jako  kobiety, naukowca i noblistki w jej ostatnich chwilach życia.

BEZPIECZEŃSTWO W INTERNACIE

12.10.2018 11:18
        BEZPIECZEŃSTWO W INTERNACIE

W dniu 04 października 2018 roku, odbyło się spotkanie z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Grajewie, Panią Sylwią Gosiewską.

Temat spotkania: „Odpowiedzialność prawna nieletnich”. Wychowankowie uczęszczający do klas pierwszych zostali wyposażeni w podstawową wiedzę związaną ze skutkami łamania prawa przez nieletnich. Spotkanie było kolejnym z cyklu spraw związanych z bezpieczeństwem wychowanka w placówce.

Spotkanie integracyjne

19.09.2018 14:30

Spotkanie integracyjne

W  dniu  11.09.2018r.  społeczność  internacka  przyjęła  w  poczet  wychowanków  swoich  młodszych  kolegów i koleżanki. Po uroczystym ślubowaniu odbyły się gry i zabawy integracyjne. Wszyscy miesz-kańcy  mieli okazję lepiej się poznać, natomiast pierwszoklasiści sprawdzić swoją wiedzę i refleks w kon-kursach i grach zorganizowanych przez starszych wychowanków. Na zakończenie imprezy odbyło się wspólne grillowanie.

Opr. Kamila Januszek.